SEO Nedir ? - Mehmed Gürbüz

SEO Nedir ?

In Site, Bilgi
28 Aralık 2020
2 min read

SEO İngilizce’de Search Engine Optimization (SEO) kelimesinin kısaltılmış hali, Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak ifade edilen SEO, Web Sitelerini arama motorlarının daha iyi bir şekilde anlayabilmesine yani “taramasını” sağlayacak şekilde arama motorlarının (google,yandex,bing gibi) kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir.

SEO neden yapılmalıdır?

Arama motorlarının sitenizi hızlı şekilde indexlemesi ve arama sonuçlarında göstermesi için seo optimizasyonu gereklidir.

SEO Analizi nasıl yapılmalıdır ?

Seo analizini Google gibi arama motorlarına giriş yaparak arama yerine “Seo analizi” veya “seo analiz” şeklinde yazmanız durumunda karşınıza bir sürü site çıkmaktadır bu sitelerden birine tıkladığınız zaman sitenizin adresini girip sorgulamanız yeterlidir.

SEO Tek başına yeterlimi ?

Hayır, Aynı zamanda  arama sonuçlarında yükselmenizi sağlayan etkenler arasında önemli rol oynayan diğer etkenler ise sitenizin hızı ve özgün içeriğine bağlı olarak değişmektedir, yani sitenizin hızı ve diğer etkenler bu süreçte etkilidir ve  kullandığınız temanın/sitenin yazılımının mobil uygunluğu ve Seo uygunluğu gibi etkenlerde önemli etkenler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir