TS3 Takma Ad (Sunucu ismi) ile giriş - Mehmed Gürbüz

TS3 Takma Ad (Sunucu ismi) ile giriş

28 Aralık 2020
2 min read

Merhabalar,  bu yazımızda sizlere Teamspeak3 Sunucunuz için İP adresi yerine kısa isim(server nicknames ismi ile giriş) seçeneği oluşturmayı göstereceğim.

Öncelikle www.myteamspeak.com web sitesine girin ( görselde bulunan sayfaya)

myteamspeak.com

Aktif bir Teamspeak3 hesabınız varsa mail ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz kayıt olmak içinse “REGİSTER” Kısmına tıklayarak bilgileri doldurup kayıt olabilirsiniz.

Giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki gibi ekran göreceksiniz bu ekranda “SERVER NİCKNAMES” Kısmına tıklayın.

myteamspeak.com2

sonrasında Server Nicknames kısmına girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi eğer daha önce takma ad oluşturduysanız bu sayfadan sunucu takma adlarınızı görebilirsiniz.

SERVERNICKNAMES
ADDSEREVRNICK

Yeni Sunucu Takma adı (Server Nicknames) Oluşturmak istiyorsanız alt kısımda dikdörtgen içerisinde yer alan “ADD SERVER NİCKNAMES” Butonuna tıklayın sonrasında belirlediğiniz Sunucu ismini ve sunucuya bağlı olan İPv4 adresi (varsa İPv6 adresini) ve portunu boşluklara girerek oluşturun daha sonrasında sunucunuza oluşturduğunuz takma adıyla giriş yapabilirsiniz.

TAKMAADEKLEME

NOT: Giriş yapabilmeniz için Teamspeak3 Client Versiyonunuz minimum 3.1.6 sürümü olmalıdır bu versiyondan düşük bir sürüm kullanıyorsanız sürümünüzü yükseltmeniz gerekmektedir.

NOT: 30 GÜN İÇİNDE KULLANMADIĞINIZ SUNUCU TAKMA ADLARI SİLİNEBİLİR.

NOT: Sunucu Takma Adı (Server Nicknames) Güncellediyseniz bu işlemin güncellenmesi uzun sürebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir